DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
My jsme malinká chovatelská stanice založená v roce 2005. Jsme velcí příznivci pejsků Japan chin, u kterých obdivujeme jejich krásný vzhled a vážíme si jejich úžasných povahových vlastností.
Do roku 2004 s námi žila 14 let fenka baseta Coleta, kterou jsme velice milovali. Po ní jsme hledali malé plemeno psa, které by se nám vešlo do tašky. V ten čas jsme objevili Japan chiny a potkali první kamarádku Deisy Zlatý diadém (majitelé manželé Hutařovi).
 My máme naši fenku Gaiu z chovatelské stanice Pod Rozhlednou. Syn vybíral fenku svým srdcem a nepřemýšlel o chovatelské práci.
Naše motto:
"Ať je šišatý nebo hranatý, nemusí být šampión, ale je náš a my ho milujeme." 
   
Po úspěšném výstavním roce 2005 jsme se však rozhodli odchovat svoje zcela první štěňátka. Byl to nádherný, nepopsatelný a velice poučný zážitek. Bohužel fenka se nám nenarodila (plánovaná kamarádka pro Gaiu), pouze kluci. Ve svém chovu Japan chinů dále pokračujeme a snažíme se získávat nové znalosti o plemenu Japan chin. Za všechnu pomoc v našem rozvoji děkujeme všem našim přátelům z domova i ze zahraničí.
 Já se synem se věnuji velmi intenzivně i fotografování. Proto se snažíme všechny fotografické dokumenty o Japan chinech prezentovat na webové stránce www.japanchin.net, portálu s informacemi o plemenu Japan chin. Plemeno Japan chin se snažíme lidem přibližovat i formou fotografických výstav.
V roce 2005 jsme s kamarádkou Ivanou Hutařovou napsaly knihu "Co je vlastně asistenční pes? Japan chin a spol. v životě zdravotně postižených". Kniha je věnována převážně Japan chinovi, ale i dalším malým psům, kteří dokáží být tak důležití pro fyzický a psychický rozvoj lidí s jakýmkoliv handicapem.
 
We're a smallish kennel founded in the year 2005. We're backing doggies Japan chin, whom we respect for their beautiful appearance and their astonishing temperament features.
Till the year 2004, a 14 year-old bitch of the basset hound Coleta lived with us, and we loved her very much. After her we sought a small race dog whom we could carry in a bag. At that time we detected Japan chin and met for the first time our friend Daisy (whose owner is the Hutar family).
We obtained our bitch Gaia from a kennel called "Pod Rozhlednou". My son picked the dog by his heart and did not think about breeder’s work.
Our motto:
"No matter whether the chit is conical or square, he does not have to be a champion, but he is ours and we love him." 
 
After successful exhibition year 2005 we decided to breed her first puppies. It was a wonderful, indescribable and very edifying experience. Unfortunately, not a bitch was born (a planned friend for Gaia), only two males. We continue with our breeding of Japan chins and try to gain new knowledge about chins. We thank for all the help in our efforts to all our friends home and abroad.  
 
Me and my son also devote ourselves a lot to photography. Therefore all our photographic documents about Japan chin will be presented on websites www.japanchin.net, a portal with information on breeding chins.
We also show the breed on photography shows. In 2005 me and my friend Ivana Hutarova wrote a book „What is an assistant dog? Japan chin et al. in the life of handicapped people“. The book is mainly about Japan chins and other small dogs, who might prove so important for the development of people with ether physical or mental handicaps.

 
 
     
 
 
Kniha/Book 
                           
Co je vlastně asistenční pes? Japan chin a spol. v životě zdravotně postižených
What is an assistant dog? Japan chin et al. in the life of handicapped people“
______________________________________________
2005
Eva Frančeová
Ivana Hutařová
 

Kniha/Book


JAPAN - CHIN
Eva Frančeová s dalšími spoluautory
Formát A5, 160 stran, černobílé a barevné fotografie (150)
2008


Poprvé vychází v České republice kniha, která podrobně představuje  nejen společenské plemeno japan-china,
ale zároveň mapuje historii jeho chovu na našem území. Kniha představuje úspěšné chovné psy a feny, chovatelské stanice, všechny kteří zásadně ovlivnili chov japonského china u nás. Kniha seznamuje nejen s úžasnými vlastnostmi tohoto pejska, péčí o něj, ale i s dalšími zajímavostmi.   www.japan-chin.cz    
 
         
   

 

 Chovatel/Breeder: Eva Frančeová, Praha, Česká republika